Šiuo metu mūsų vykdomi projektai

Autorių Dr. Christian Duraffourd ir Dr. Jean-Claude Lapraz knygos

„Traité de Phytothérapie clinique“ vertimas iš prancūzų į lietuvių kalbą

Ši knyga – tai išsamus klinikinės fitoterapijos gidas, pristatantis integratyvų požiūrį į mediciną ir patirtimi pagrįstą vaistinių augalų naudojimą. Joje visų pirma pristatomi naudingųjų medžiagų išgavimo iš augalų būdai, skirtingos jų galeninės formos bei terapinio naudojimo galimybės.

Ši knyga pateikia svarbiausią informaciją apie individualizuotą mediciną ir klinikinę fitoterapiją, ir yra labai naudinga endobiogenikos principus taikantiems gydytojams kasdienėje praktikoje. Siekdami suteikti Lietuvos gydytojams, medicinos mokslų studentams ir rezidentams galimybę studijuoti šį veikalą, ėmėmės jo vertimo projekto.
Knygą lietuvių kalba planuojame išleisti 2018 m. rudenį.

knyga-traite-de-phytotherapie-clinique

Autoriaus Stephen Harrod Buhner knygos

„Healing Lyme” vertimas iš anglų į lietuvių kalbą

Pastaruosius dešimtmečius Lietuvoje stabiliai auga sergamumas erkių platinamos ligomis – tiek erkiniu encefalitu, tiek Laimo liga. Nuo pirmosios ligos galima pasiskiepyti, o nuo Laimo ligos skiepų nėra. Lietuva priklauso prie Laimo ligos židinių Europoje – apie tai įspėjami net į Lietuvą vykstantys užsieniečiai. Laiku pastebėjus ir pradėjus gydyti pirmoje stadijoje Laimo liga yra paprastai įveikiama tradiciniais gydymo metodais. Tačiau vis dar trūksta medicininės informacijos, kaip gydyti lėtinę šios ligos stadiją ir Borrelia burgdorferi bakterijos sukeliamas gretutines ligas.

Siekdami pateikti Lietuvos gydytojams naudingą informaciją šia tema, ėmėmės versti žinomo JAV fitoterapeuto Stephen Harrod Buhner knygą „Healing Lyme” į lietuvių kalbą.

Stephen Harrod Buhner (JAV) yra daug apdovanojimų pelnęs fitoterapeutas, psichoterapeutas, knygų apie fitoterapiją autorius, Schumacher koledžo (Didžioji Britanija) mokslinis bendradarbis. Jis parašė 21 knygą, tarp jų ir „Laimo ligos gydymas” (angl. Healing Lyme). Stephen Buhner daugiau nei 30 metų skaitė paskaitas apie vaistinius augalus JAV, Kanadoje ir Europoje. Sėkmingai gydydamas Laimo liga sergančius pacientus augaliniais vaistais, jis sukūrė augalinius protokolus, kad ir daugiau gydytojų, fitoterapeutų bei pacientų galėtų taikyti jo metodiką.

knyga-healing-lyme

Autoriaus dr. Jean-Christophe Charrié knygos

„ABC de l’argile” vertimas iš prancūzų į lietuvių kalbą

Nusprendėme išversti šią knygą į lietuvių kalbą, įkvėpti prancūzų gydytojo dr. Jean-Christophe Charrié patirties gydymui naudojant žaliąjį ilito molį.

Kaip teigia pats dr. Jean-Christophe Charrié: “Šiuolaikinėje medicinoje gydymui naudojami beveik vien tik sintetiniai produktai, gydytojams nesudaromos sąlygos domėtis natūralios kilmės medžiagomis, o ir mokslinės informacijos apie tokias medžiagas esama nedaug. Pats domėtis ir savo praktikoje naudoti molį ir vaistinius augalus pradėjau tik po to, kai apie tai išgirdau iš kitų gydytojų ir sulaukiau jų padrąsinimo. Mano kolegos gerokai anksčiau nei aš susidomėjo ir negailėdami laiko ėmė tirti augalų ir mineralų gydomąją galią. Jiems ir esu dėkingas už šios knygos idėją bei jos turinį.

Sutikau viešai paskelbti tai, ko iš jų išmokau, nes man atrodė būtina pabandyti apibendrinti įvairią surinktą informaciją apie natūralias medžiagas, o ypač apie molį – juk čia svarbiausia mūsų sveikata.

Norėjau, kad knyga sulauktų ne tik paprastų žmonių (jiems ir skirtas gydymas naudojant molį), bet ir apie molio naudą jau žinančių bei techninių žinių ieškančių mokslininkų dėmesio. Kaip tik todėl didžioji dalis informacijos šioje knygoje yra pritaikyta plačiajam skaitytojų ratui, o kita dalis skirta aptarti pamatinei, bet labiau specifiškai informacijai, kuri pateikiama nagrinėjamai temai pagrįsti.

Ši knyga apie molį – ne mano asmeninių tyrimų pristatymas, o kolektyvinio darbo ir man suteiktų žinių rezultatas. Sukauptą informaciją aš apibendrinau ir susisteminau, kad skaitytojai lengviau suprastų ilito molio naudą gydant žmones ir gyvūnus.

Galbūt šiam veikalui atsirasti įtakos iš dalies turėjo ir noras atkreipti valdžios dėmesį bei paskatinti kitus humaniško gydymo šalininkus labiau vertinti šiuos natūralios kilmės produktus – juk Žemė mums gali suteikti sąlygas gydytis nebrangiomis ir visai žmonijai tinkamomis gydymo priemonėmis. Juo labiau kad šiuolaikinius ir brangius gydymo būdus dabar sau gali leisti tik kas penktas žmogus.”

knyga-abc-de-largile